Skip to content Skip to footer
  1. İnsan Kaynakları Politikası

Gök Yapı San. Tic. A.Ş. hedeflerinin ve stratejilerinin gerçekleştirilmesinde bizleri başarıya taşıyan temel kaynaklarımızdan en önemlisinin çalışanlarımız olduğu bilinci ile hareket edilir. Çalışanlarımızın gelişimine fırsat ve katkı sağlayan sistem ve uygulamalarla öncelik verilir. Motivasyon, iş tatmini, aidiyet ve eğitime yatırım yaparak iş verimliliğini artırmak hedeflenir. Bu hedef ve stratejiler doğrultusunda politikalarımız;

  1. İş Güvenliği Politikası

Gök Yapı’nın en önemli amaçlarından bir tanesi, çalışanların görüşünü alarak, çalışanları için çalışma şartlarını geliştirmesidir. Gök Yapı bu amacına ulaşabilmek için öncelikle işin ve işyerinin herkes için güvenli bir yer olması gerektiğine inanır. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda gerekli her türlü önlemi alıp, çalışanlarının beden ve ruh sağlığını korumalarına yardımcı olmaya çalışır.

  1. Güçlü İnsan Kaynakları

1000 kişiden fazla nitelikli iş gücü ve bölgede en yüksek istihdam fırsatı sağlama potansiyelinin her zaman gururunu yaşamaktadır. Gök Yapı, çalışanlarını hem meslek hem de kişisel gelişim anlamında destekleyerek İnsan Kaynakları gücünü gelecek plan ve stratejileri doğrultusunda oluşturur.

  1. İşe Alım Süreci

İşe alım süreçlerinde pozisyonlara özgü farklı test ve envanterler uygulanır. Aynı zamanda yönetici ve üstü pozisyonlardaki tüm işe alım süreçlerinde “değerlendirme merkezi” uygulaması ile ekipler için en doğru liderlerin seçilmesi hedeflenir.

Gök Yapı için doğru aday yaklaşımının yanı sıra, adaylar için doğru iş felsefesi, firmanın en büyük farkını oluşturur.

  1. Sürekli Eğitim

Gök Yapı, şirket ihtiyaçlarını ve çalışanların mesleki ve bireysel gelişimlerini karşılamak için gerekli eğitim ve gelişim desteğini sağlamayı amaçlar. Çalışanlar teknik ve kurumsal eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim programlarıyla da desteklenir.

Temelleri 1980 yılında atılan GÖK GRUP 40 yılı aşan yolculuğunda, ülkesinde yakaladığı başarıyı dünyada yakalama hedefiyle sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en büyük ve başarılı gruplarından biri haline geldi.