Skip to content Skip to footer

Kaynak Okulu

2008 yılında Gök Rail markasını oluşturan GÖK GRUP, Sivas’a yatırım yaparak demiryolu araç ve ekipmanları üretim faaliyetlerine başladı. Geçen 16 yıllık süre zarfında çeşitli başarılara ve birçok ilke imza atan Gök Rail ülkemiz ve dünyamızda öneme sahip olan kaynak kalite seviyesini Avrupa’ya ihraç ettiği vagonlar ile göstermiştir.

Bu başarı ilkesi Gök Rail firmasının nitelikli personel ile çalışması ve sürekli olarak yıllık ve aylık eğitim programı kapsamında sürekli geliştirmeyi sağlamaktadır.

Önceliğimiz, kaynakçılarımızın farklı malzeme türleri için yeni kaynak teknolojileri konusunda sürekli olarak geliştirilmesi ve eğitilmesidir. Bu kapsamda kaynakçılık mesleğini yeni nesillere aktarmak ve istihdamı artırmak adına 2022 yılında GÖK Kaynak okulunu kurmuş bulunmaktayız. Belirli testler ile belirlediğimiz kişileri istihdam ederek kaynak eğitimi almasını ve firmamızda çalışma imkanını sağlamaktayız.

Okulumuz, duman emme sistemleri ve son teknolojiye sahip kaynak ekipmanlarını içeren modern yeni kaynak istasyonlarıyla tam donanımlıdır. Sonuç olarak hem çalışanlarımız hem de öğrencilerimiz teorik ve uygulamalı eğitimin modern koşullarından faydalanıyor ve keyif alıyor.

Gök Rail kaynak okulunda temel eğitim sadece birkaç haftada tamamlanabilir ve ardından kaynakçı çalışmaya başlayabilir. Başarılı potansiyel öğrenciler çok detay odaklı olmalı ve kendi elleriyle bir şeyler inşa etmede iyi olmalıdır. Kaynakçılık, vasıflı zanaatkarların çok saygın bir hayat kazanabileceği az sayıdaki işten biridir. Kaynakçılar için iş fırsatları dünya çapında mevcuttur. Havacılık ve demiryollarından gemi ve boru hatları inşa etmeye kadar düzinelerce sektörde fırsatlar mevcut.

Temel teknikleri kapsayan giriş programları yalnızca birkaç haftada tamamlanabilirken, kapsamlı programlar 4-9 ay sürer. Kaynak alanında uygulamalı kaynakçılar ayrıca sahaya çırak olarak girebilir ve çalışırken öğrenebilirler. Çırak kaynakçılar, tam sertifika almaya yetecek kadar deneyim kazanmadan 6 ay süre ile denenecektir ve istenilen seviyeye ulaştığı taktirde EN 9606-1 standartına göre uluslar arası geçerliliği olan sertifika alınacaktır.

Başvuru formu aşağıdadır:

Temelleri 1980 yılında atılan GÖK GRUP 40 yılı aşan yolculuğunda, ülkesinde yakaladığı başarıyı dünyada yakalama hedefiyle sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en büyük ve başarılı gruplarından biri haline geldi.